Az első és legfontosabb észrevételem az volt, hogy az író nem szívesen alkalmazza a “kevesebb néha több” elvet. Elismerem, ez nagyon nehéz, én is beleesek gyakran ebbe a hibába.:) Nem tudom, készült-e pontos forgatókönyv a tale-hez, de nekem gyakran az volt az érzésem, az író nem tudja, merre tart, ezért időnként hosszú és lényegtelen részekkel untatja az olvasót, a fontos dolgokat pedig nem fejti ki eléggé. In medias res kezdődik a történet, ami nagyon jó ötlet, sikerül felkeltenie a figyelmet, ezt követően viszont a folytatás vontatottsága többször is próbára teszi az olvasó kitartását. A tapasztalt írók tanácsa szerint a történetben minden sornak a karakter bemutatását vagy a cselekmény előrehaladását kell szolgálnia. Ezzel én is csak egyet tudok érteni. Nem vált volna a tale hátrányára bizonyos szálak teljes hiánya, pl. az ismeretterjesztő részek, és néhány szereplő háttere is lehetett volna hétköznapibb, ha már a kidolgozásukra nem állt rendelkezésre elég idő (Leila szökése, Holly szüleinek politikai lázadása). A felépítésen is lehetett volna még csiszolni, feszesebbre venni a történet tempóját, az elmélkedős részeket pedig akkorra tartogatni, amikor az események már felcsigázták az olvasó érdeklődését, és választ akar kapni a kérdéseire.
A Remény Varázsa rengeteg szereplőt vonultatott még fel, de mivel mindenkinek aprócska szerep jutott, nem különülnek el fejemben a karakterek élesen. Trish, Kevin és Sarah néni azonban üde színfoltjai voltak a történetnek, és remélem az író ezt az irányt fogja folytatni akkor is, amikor következő főszereplője megalkotására kerül sor.
Remélem a meglátásaimmal nem bántottam meg Pötyit, mert nem ez volt a célom, a kritikám megírásában tényleg segítő szándék vezetett. Szeretném, ha a jövőben az író törekvéseit minél nagyobb elismerés koronázná, hiszen kitartása és fejlődés iránti vágya fél siker, a technikai hiányosságok pedig pótolhatóak. Bízom benne, hogy a fenti gondolatok hasznosnak bizonyulnak az író számára, és következő történetét mihamarabb olvashatjuk az oldalon!