Hogy mi ennek az oka? A felépítése. Egy történeten belül kettőt kaptunk, és ezek remekül kiegészítették egymást. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a két történetrész önmagában is megállta volna-e a helyét. Együtt viszont egy kerek egészet alkot, amit érdemes elolvasnia mindazoknak, akit érdekel egy író önmagára találása, néhány romantikus szál, na és persze a fantasy.
Kezdetben minden jól alakult persze, de a végére Aderynről is kiderült egy fontos dolog. Ami nem is kicsit döbbentett le, hiszen addig a pontig egyáltalán nem olyannak ismertem meg a lányt. De valahogy ez a rész nem lett igazán kibontva. Nem tudtuk meg, mi volt Aderyn célja, mi lett a nyúlfarknyi szerepet kapó férjével, és azt sem, miért keresett Aderyn boldogságot más mellett. De mivel a történet inkább Jayden sorsával foglalkozott, túlléptem ezen.
A történet aztán befejeződött, nem is akárhogyan. Egyszerre két verziót is kaptunk, és hiába a második az alternatív, nem tudom eldönteni, hogy melyiket érzem hitelesebbnek. Az egyikben Jayden és Aderyn tényleg boldogan él együtt, a másikban pedig képesek elbúcsúzni egymástól. Mindegy melyiket nézzük, Jayden szempontjából mindenképpen boldog mind a kettő változat. Így tudván, hogy ő boldogan él tovább, keserű szájíz nélkül tudtam elbúcsúzni a történettől, ami nagyon fontos, és pozitív dolog.
Már önmagában a két szál női főszereplője olyan szinten megegyezik, hogy csak a nevük tér el egymástól. Bár először arra gondoltam, a niwa főhősnő neve is Aderyn lesz, ha már ez a lány ilyen különleges nevet kapott. Mindenesetre érdemes megfigyelni, ahogy Jayden egyre jobban megismeri Aderynt, úgy kapunk olvasóként egyre több információt Aimanról is. Kezdve azzal, hogy mind a ketten gyűlölik az előítéletet.
De persze a női főszereplőkön kívül, másban is hasonlít a két történet cselekménye. Mind a kettőben található romantikus szál a főszereplők között, és ez maga után húzza a házasságtörést is. Nem is szólva arról, ahogy Aderyn efféle árulása hogyan csapódott le Jaydenben, majd jött létre a könyvben. Ezért a párhuzamért Romenának hatalmas pacsi jár!
Először is, néhány rész esetében úgy éreztem, csak töltelékként szolgál. Csak azért lett megírva, hogy meg legyen írva. Ilyen például a kis erdei kolónia, ahol hiába történt két fontos dolog is, ha valójában elhagyható lett volna. Ezzel szemben néhány részben pedig alig történt valami.
A másik – és ezt már kifejtettem egy rész alatti értékelésemben is – az Aloysius és Aiman közötti szerelmi szál. Ami persze Jayden és Aderyn letükröződése, de azt éreztem, hogy a könyv szereplőinek az életét ez nem befolyásolná annyira, mint a valós szereplőkét. Szerintem nem minden történetben elvárás a romantika, ha a történet anélkül is egy kerek egész. Nem minden történet igényli a szerelmes egymásra találásokat. És a Tükörképnél pont ez a helyzet.
Aztán a szereplők. Hiába követtem hétről hétre a történetet, egyik karakter sem nőtt különösebben a szívemhez a történet olvasása alatt. Nincs igazán szerethető karakter, hacsak nem Bonnie, de neki olyan kevés szerep jutott, hogy ez talán nem is számít igazán.