A Westworld - még ha nem is sorolható pontosan ebbe a kategóriába - is egy régi történet újragondolása. 1973-ban Feltámad a vadnyugat címmel jelent meg Michael Crichton filmje (neki többek között a Jurassic Park-szériát köszönhetjük), aminek habár nem sikerült közönségsikerré válnia, az HBO kellőképpen érdekesnek találta az alapötletét arra, hogy a feltámasztására felkérje Jonathan Nolant showrunnernek (ő napjaink egyik legismertebb filmrendezőjének, Christopher Nolannek az öccse), és JJ. Abramst producernek (a színészgárdában pedig nem kisebb név van jelen, mint Anthony Hopkins), majd ezt követően megszületett az idei év egyik legegyedibb sorozata, a Westworld.
Míg a parkot látogató személyek bármit végrehajthatnak, amit csak kívánnak (és itt a szó legszorosabb értelmében kell gondolkodni, gyilkosságtól kezdve az erőszakoláson át a nekrofíliáig - elszabadul az ember összes elfojtott vágya), a robotok fegyverei haszontalanok az emberekkel szemben, ezzel is fokozva az elért sikerélmény mértékét. A helyszínt úgy kell elképzelni, mint a klasszikus Vadnyugatot: van itt seriff, gyilkos banditacsoport, ördögszekér, bordélyház, káromkodás, indokolatlan merényletek. Ebbe a világba csöppen bele az, aki meg kívánja látogatni Westworldöt, és befolyásolni próbálja a benne élő androidokat. Ám mi történik akkor, mikor hiba jelentkezik a rendszerben, és valamilyen megmagyarázhatatlan eset folytán a robotok öntudatukra ébrednek? Itt kezdődik a sorozat története.
"Vannak, akik csak a világ csúf oldalát akarják látni. A zűrzavart. Én a szépségeire koncentrálok. Hiszem, hogy van rendszere a napjainknak. Célja. Minden a maga útján halad, ahogy kell." (feliratok.info fordítás)
A Westworld érdekessége, amivel külön ajánlottá teszi magát mindenki számára, hogy kimeríthetetlen témaforrás. Számos morális kérdést felvet, rengeteg magyarázat nélküli momentum található benne, ez pedig tökéletes beszédtéma mindenféle helyzetben. Érdekes belegondolni, vajon mi mit tettünk volna az adott szituációban, hogyan viselkednénk egy olyan világban, amiben androidok élnek.
Azonban gyakorlatilag ez az egyetlen, amit fel tudnék hozni a Westworld ellen. A látvány gyönyörű (western-scifi műfaj, kéremszépen), a zene kellőképpen fülbemászó (Ramin Djawadi ismét odatette magát), a színészek remekelnek, a párbeszédek pedig reálisak és érdekesek. Bízom benne, hogy az évad maradék része is sikeres lesz, és a folytatás sem okoz majd csalódást.